Tipegő hálózsák – csak divat, vagy tényleg hasznos ruhadarab?
Sokszor megkérdezik tőlem, mint gyártótól, hogy mit gondolok a tipegő hálózsákokról: csak divat, vagy tényleg érdemes egyre beruházni, amikor megoldást keresünk az éjszakai kitakarózásokra. Ezért úgy gondoltam, összefoglalom Nektek, mi alapján érdemes kiválasztani a megfelelő darabot.
Tipegő hálózsák, ha…
- Sokszor kitakarózik a gyermeked éjjel? Aggódsz, hogy megfázik?
- Hagyományos hálózsákot használtok, ami sokszor megtekeredik a babád testén?
- Éjjel többször fel kell venned a kicsit az ágyból, amit megnehezít a normál hálózsák kialakítása?
Ha a fenti kérdések bármelyikére-, netalán többre is igen a válaszod, akkor nagy eséllyel nyújt majd megoldást Nektek is a tipegő hálózsák. A MamaBe tipegőket három vastagságban gyártjuk, így mindenki megtalálhatja az évszaknak és a babájának megfelelőt. Mit értek ez utóbbi alatt? Azonnal elárulom 🙂
Milyen vastag tipegő hálózsákot válassz?
Erre a választ a gyermeked tudja megadni neked.
Izzadós? Nem szereti a meleg takarókat, hálózsákokat? Kevés ruhában és alacsony hőmérsékleten (19-20 fok) komfortos neki az alvás? Ebben az esetben a nyári vagy az átmeneti változatot ajánlom nektek.
Babád szereti a meleg takarókat, több réteg ruha alatt sem izzad meg, a melegebb hőmérsékletet (22-23 fok) kedveli az alváshoz is? Válassz számára téli vagy átmeneti tipegő hálózsákot, hogy kényelmes és nyugodt legyen az éjszaka mindkettőtöknek.
Milyen anyagból készülnek a különböző tipegőink?
Minden anyag, melyet felhasználunk a tipegő hálózsákok elkészítésére, egytől egyig rendelkezik „bababarát” tanúsítvánnyal. Nagyon fontos számomra, hogy egy általunk készített termék se okozhasson allergiás reakciót vagy kényelmetlenséget sem a babának, sem pedig a szülőknek.
A hálózsákok lábrésze kamáslis, azaz visszahajtható, mint amikor a zokni gombócokat készítjük párosításkor
Téli hálózsákjainkat magas minőségű vastag vatelinnel béleltük. Mit jelent ebben az esetben a „minőség”? Garantáljuk, hogy a bélés nem fog szétesni, lyukassá válni néhány mosás és néhány hét használat után. A hálózsák külső és belső oldala pedig puha pamut, mely igazán bababarát anyag. Ki nem szeret frissen mosott és felhúzott lepedőben aludni? Hasonló érzés lehet ez a babáknak esténként ezekben a meleg tipegőkben.
Átmeneti hálózsákjaink egy méreganyag mentes külső pamut rétegből, és egy igazán puha plüss minky belső rétegből állnak. A babák (és szerintem az anyukák is) imádják ezt az anyagot, nagyon kellemes a tapintása és egy élmény belebújni.
A nyári tipegők két réteg pamutból készülnek, bélés nélkül. Könnyed viselet, amikor éppen csak egy vékony „takaróra” van szükség. Pizsivel, bodyval használva hűvösebb időben is kellő védelmet nyújt, a nyári hőségben pedig akár aláöltözés nélkül is ráadhatod babádra.
Észrevettétek, hogy a legtöbb gyártó csak ujjatlan hálózsákot készít?
Ennek az az oka, hogy a babák, gyermekek teste könnyen túlhevül, így nem ajánlott őket teljesen bebugyolálni. A rövid ujjú megoldással hőszabályozásuk kiegyensúlyozott lesz, mégis biztosítani tudjuk számukra a kitakarózás mentes állandó hőmérsékletet.
Bízom benne, hogy sikerült röviden összefoglalnom a tipegő hálózsákok előnyeit. Hátrányokat nem találtam…
Talán ezzel választ is adtam a kérdésre: szerintem véletlenül sem divat, hanem inkább egy kötelező darab minden anyukának és babájának. Legyen sok nyugodt és átaludt éjszakátok, melyekhez remélem, a MamaBe tipegők is nagyban hozzájárulnak majd.
Melinda és a MamaBe csapata